A Valentin nap vagy más néven Bálint-nap minden év február 14. napján van és már a 20. század végétől ünnepeljük világszerte, mint a szerelmesek napját.
A nap elnevezése Szent Bálint Valentin, vagy Valentinus) – többek között – a szerelmesek védőszentjének nevéhez köthető. Az angol elnevezésből vettük át a magyarosított formát, mely a Valentin-nap és így vált ismertté és népszerűvé nálunk is az 1990-es évektől.
Ennek a keresztény szokásnak az eredete szerint, Szent Bálint a jegyesek és fiatal házasok védőszentjévé vált a 14. században.
A szokás alapját képezte a következő történet:
Mielőtt II. Claudius császár idején kivégezték volna Szent Bálintot, ő a hite erejével a börtönőre vak leányának visszaadta a látását. Kivégzése előtt, (február 14.) a lánynak egy búcsúüzenetet küldött, amit úgy írt alá, hogy a „Te Bálintod”. Innen a Bálint napi üzengetések eredete is.
Néhány érdekesség a Bálint-napi hagyományokról:
-
Angliában már a 15. században is megajándékozták egymás a szerelmesek apró ajándékokkal.
-
Japánban a Valentin-napi szokás eltér a miénktől. Náluk február 14-én csak a nők ajándékozzák meg a kiszemelteket csokoládéval, majd a férfiak egy hónappal később ennek viszonzásául aprósüteményt kapnak.
-
Brazíliában június 12-én ünneplik a Valentin-napot.
-
Finnországban a Valentin napot a „barátság” napjaként, szimpátiára építve ünneplik ezt a napot.
-
Olaszországból ered az a szokás, hogy a hidakon és kerítéseken (eredetileg folyóknál és tavaknál) a szerelmesek összezárnak egy lakatot, melyre kezdőbetűket vésnek, vagy fényképet ragasztanak rájuk. Miután a lakatot lezárták, a kulcsot a vízbe dobják és közben kívánnak valamit.
Valentin-napi termékek:
Nincs találat
A keresett oldal nem található. Próbálja meg finomítani a keresést vagy használja a fenti navigációt, hogy megtalálja a bejegyzést.
Ingyenes tartalom, ami már kicsit tavasz is:
Levendula virág

Kála virág

Papír virág
